Aile Hukuku Avukatı Ankara

aile-hukuku-avukati-ankara

Aile Hukuku Avukatı Ankara. Alanında uzman aile hukuku avukatı desteği ile bu özel hukuk alanında yaşanan uyuşmazlıkların çözümüne kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Zira aile hukuku kapsamına giren uyuşmazlık konuları, kişilerin hayatını ne şekilde devam ettireceği ile doğrudan ilişkili olması bakımından önem arz etmektedir. Bu noktada alanında uzman aile hukuku avukatı desteği her zaman ihtiyaç duyulan bir hukuki destek olmuştur. Çünkü aile hukuku kapsamında görülen;

  • Boşanma davaları ve evlilik birliğinin sonlandırılması
  • Boşanmayla birlikte az kusuru bulunan tarafın talep ettiği maddi ve manevi tazminat davaları
  • Boşanmanın kesinleşmesinin ardından müşterek çocuğun velayeti davaları
  • Çocuğun yüksek menfaati gereği eğitim ve diğer harcamalarının karşılanması için iştirak nafakası
  • Boşanmanın kesinleşmesinin ardından yoksulluğa düşecek olan tarafa verilen yoksulluk ve yardım nafakaları
  • Evlilik sürecinde ortak edinilmiş malların rejimi davaları
  • Evlenmenin butlanı veya iptali davaları
  • Evlat edinme ve evlatlık ilişkisinin kaldırılması davaları

gibi davalar başta olmak üzere pek çok dava, aile bireylerinin hayatını doğrudan etkilediği için bu konularda olası hak kayıplarının önüne geçilmesi gerekmektedir.  Dolayısıyla aile hukuku konularında uzmanlaşmış, Medeni Kanun ve 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun gibi diğer mevzuatlar hakkında derin bilgi sahibi, Yargıtay başta olmak üzere yüksek yargı organlarının ve istinaf mahkemelerinin vermiş olduğu güncel hükümleri yakından takip eden aile hukuku avukatı, bu kapsamda görülen davalarda büyük önem taşımaktadır.

Uzman Aile Hukuku Avukatı Desteği

Özellikle çekişmeli boşanma davasında alanında uzman aile hukuku avukatına ihtiyaç duyulmaktadır. Çünkü anlaşmalı boşanma davalarının aksine çekişmeli boşanma davalarında aile mahkemesi sadece tarafların boşanmasına hükmetmemektedir. Zira boşanmanın kesinleşmesi kararının yanında mahkeme; boşanma sonrasında gündeme gelen nafaka tazminatının tutarına, hangi tarafa ödenmesi gerektiğine, çocuğun velayetinin hangi tarafa verilmesi gerektiğine, çocuk adına kadar iştirak nafakası ödenmesine gibi pek çok farklı konuda da sonuç kararlarına varmaktadır. Bu bağlamda çekişmeli boşanma davalarında aile hukuku avukatının görevi büyüktür.

Hukuk büromuzda görev yapan avukat kadromuz arasında yer alan aile hukuku avukatları, ülkemizin en başarılı eğitim kurumlarında gerekli hukuki eğitimlerini aldıktan sonra stajlarını da başarıyla tamamlayarak meslek hayatına atılmıştır.

Bununla birlikte meslekteki uzun yıllara dayanan tecrübelerinin ışığında tüm aile hukuk konularında engin birikim ve deneyim kazanmıştır. Aile hukuku avukatı arayışınızda taleplerinizi ve menfaatlerinizi en iyi şekilde savunacak uzman avukatları ile danışmanlık edebilirsiniz. Detayları bilgileri Aile Hukuku Avukatı ve internet sitesi üzerinde yer alan iletişim kanallarını kullanarak alabilirsiniz.

AVUKATA İLK SORUYU SİZ SORMAK İSTER MİSİNİZ?

BİZE ULAŞIN